Działalność polityczna

Pomoc społeczeństwu dzisiaj to pomoc dla przyszłości nastęnych pokoleń

Damian Artur Kowalczyk

Od 2014 roku aktywnie angażuję się politycznie. Wtedy też przystąpiłem do młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 roku po raz pierwszy pomagałem w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP.

Doświadczenie polityczne

Wspierałem również warszawskich kandydatów w wyborach do Sejmu. W następnych latach pełniłem funkcję p. o. Sekretarza Komitetu Prawa i Sprawiedliwości Praga Południe. W 2018 roku miałem zaszczyt startować na radnego dzielnicy Praga Południe gdzie otrzymałem 652 głosy. Niestety nie uzyskałem mandatu. 


 

Działalność bieżąca

Od 2019 roku pomagam Sebastianowi Kalecie. Aktywnie wspierałem go w trakcie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. W tym samym roku zostałem jego szefem sztabu w wyborach na Sejm RP. Poseł Sebastian Kaleta uzyskał 3 wynik w wyborach z okręgu warszawskiego. Razem zebraliśmy 17459 głosów! Obecnie pełnię funkcję Dyrektora Biura Poselskiego Sebastiana Kalety.

Ideały i działania

Dzięki szerokim działaniom społecznym i politycznym, pragnę rozwijać konserwatywną myśl społeczną w służbie Polek i Polaków. Wieloletnie studia ekonomiczne, działalność w kołach studenckich oraz Klubach Gazety Polskiej pozwalają mi lepiej dostrzegać problemy społeczne

 

damian kowalczyk klub gp pis